نحوه تشخیص عطر و ادوکلن تقلبی از اصل

نحوه تشخیص عطر و ادوکلن تقلبی از اصل

فروشگاه تیامیتو پس از سالها فعالیت در زمینه عطر و ادکلن های اصل، این اطمینان را به شما می دهد که در صورت خرید از این فروشگاه،صاحب کالای اورجینال خواهید شد.

با این حال فروشگاه تیامیتو برای جلب اعتماد شما علاوه بر فرستادن ضمانت نامه کتبی به همرا کالا،قابلیت بازگشت کالا تا 7 روز پس از خرید را برای شما در نظر گرفته است تا در صورتی که به هر دلیل از خرید خود منصرف شدید آن را برگشت بزنید .

(در صورتی این امر پذیرفته می شود که به همان صورتی که کالا فرستاده شده برگردانده شود-ادکلن با جعبه به صورت آک تحویل داده شود-در صورتی که باز شده باشد و  آسیبی به کارتن و سلفون عطر زده شده باشد فروشگاه تیامیتو از قبول آن معذور است.)

* همچنین این ضمانت 7 روزه بازگشت کالا فقط برای محصولات آک و در بسته این فروشگاه می باشد و برای محصولات دستریز به دلیل احتمال تقلب توسط برخی افراد سود جو ضمانت نامه فرستاده نمی شود.

عطرهای تقلبی به 3 دسته تقسیم میشوند:

دسته ی اول: شاید لفظ کپی برای این دسته مناسبتر باشد چون این عطرها کاملا قانونی و بهداشتی تولید میشوند،فرمول ساخت عطرهای معروف را خریداری نموده و آن را با هزینه ی بسیار کمتری تولید میکنند و به بازار عرضه مینمایند ، این عطرها کاملا قانونی میشوند و بیشتر برای مصرف کشورهای جهان سوم و اشخاصی که قدرت خرید عطر ارجینال را ندارند روانه ی بازار میشوند. ما با این دسته مشکلی نداریم چرا که اصولا این کمپانیها به دنبال تقلب نیستند و نام خود را هم بر روی جعبه و هم بر روی شیشه درج مینمایند و به راحتی قابل تشخیص میباشند.

دسته ی دوم: عطرهایی هستند که تقلبی میباشند ولی به راحتی قابل تشخیصند.


با چند روش ساده تقلبی بودن این عطرها محرز میشود:

1)حروف درج شده بر روی شیشه و جعبه ی این
عطرها معمولا برجسته نیست و با کمی دقت تفاوت بین فونت ها قابل تشخیص است.

2) درب شیشه ی این عطرها کیفیت بسیار پایینی دارد و معمولا پلاستیکی میباسد و اگر ناخن خود را بر روی آن بکشید رنگ آن میریزد.

3)شیشه این عطرها کیفیت و شفافیت عطر اصل را ندارند و اگر آنها را در نور نگاه کنید به راحتی رگه های آن قابل مشاهده است( البته این امر منوط به این است که شما حداقل 10 عطر اصل را در نور مشاهده کرده باشید و آنجاست که تفاوت را احساس خواهید کرد)

4) اخیرا بر روی موبایلها نرم افزاری نصب میشود به نام Scanner ، که از طریق اینترنت کار میکند، این نرم افزار بارکد عطرها را اسکن نموده و پس ار اندکی جستجو نام عطر، نام کمپانی و مشخصات عطر مورد نظر را به شما نمایش میدهد و شما میتوانید از صحت بارکد آن اطمینان پیدا کنید.

5)بوی الکل: معمئلا این عطرها بوی الکل میدهند، بزرگترین و بدترین عیب یک کمپانی عطر سازی این است که از عطر آن کمپانی بوی الکل استشمام شود و این یک ننگ بزرگ میباشد، پس هرگاه از بوی الکل استشمام کردید در تقلبی بودن آن شک نکنید.

نکته: نگران فاسد بودن عطرها نباشید اولا که عطرها بین 5 تا 12 سال
تاریخ انقضا دارند ثانیا عطرهای فاسد دو رنگ میشوند و روی عطرها لایه ای روغن نقش میبندد.
دسته ی سوم: عطرهایی که تقلبی هستند و به راحتی قابل تشخیص نمیباشند.


مهمترین رقیب ما در تشخیص عطرهای تقلبی از عطر اصل ، عطرهای این دسته میباشند چرا که این عطرها به صورت بسیار حرفه ای و ماهرانه تولید میشوند

* عطر بدون جعبه تقلبی است.(جدیدا فرادی با راه اندازی کانال و تبلیغاتی مبنی بر فروش ادکلن های اصل بدون جعبه شروع بفروش شیشه های الکل کرده اند لطفا هیچگاه از انها خرید نکنید.)

 باوری که به غلط در بین مردم و متاسفانه برخی از همکاران جا افتاده این است که عطر اصل عطری است که پخش و ماندگاری بسیار بالایی دارد و حداقل یک یا دو روز روی بدن شما می ماند که متاسفانه اصلا چنین چیزی صحت ندارد.جدیدا پخش و ماندگاری عطرهای اورجینال به دلیل قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا و سازمان غذا و داروی امریکا کاهش یافته است پس پخش و ماندگاری کم دلیل بر تقلبی بودن ادکلن نمی شود.

عطرها به چند دسته تقسیم میشوند :

1)Eau de Cologne
2)Eau de Toilette
3)Eua de Perfume
4)Perfume

این دسته بندی به ترتیب درصد اسانس و ماندگاری میباشد، در این دسته بندی Perfume دارای بیشترین ماندگاری و درصد اسانس میباشد، نکته ی حائز اهمیت اینکه ماندگاری Perfume در حدود 5 الی 7 ساعت میباشد پس توقع اینکه یک عطر 1 یا 2 روز بر روی تن شما بماند بیهوده است و این مساله برای تشخیص عطر اصل از تقلبی روش مناسبی نیست.

در ضمن ماندگاری عطر یک امر کاملا نسبی است و به عوامل زیادی مثل جنس پوست شما، متابولیسم بدن شما ، رنگ پوست شما و... بستگی دارد.

- باور غلط دیگر این است که عطری اصل میباشد که دارای لیبل وزارت بهداشت باشد، این مساله تصور اشتباهی است ، چرا که خیلی از عطرها هستند که به صورت مسافری و پروازی به داخل کشور می آیند ولی ارجینال هستند تفاوت عطر لیبل دار و بدون لیبل تنها در قیمت آن است و قاعدتا عطر لیبل دار گرانتر است.

بطور مثال برند Chanel کلا دارای لیبل نمیباشد و همه ی عطرهای آن بدون لیبل در بازار موجود میباشد.

اما سوال مهم: اگر دیدیم که عطری لیبل وزارت بهداشت
و طرح شبنم دارد آیا از اصل بودن آن مطمئن باشیم؟

پاسخ: بله ، اگر عطری درای لیبل وزارت بهداشت و طرح شبنم باشد 100% ارجینال میباشد.

نوشته شده در 1395-11-28 0 707

ارسال نظرپاسخ

دسته بندی مطالب

آخرین نظرات مطالب

بدون نظر

جستجوی مطالب

محصولات بازدید شده

شما هیچ محصولی مشاهده نکرده اید.

Menu

مقایسه 0
Designed by Partonik