بررسی مازولاری لوئی

بررسی مازولاری لوئی

.

چه توصیفی بهتر از این میتونه باشه: سوارکار یا بازیکن پولو، اون بیرون یه مردی سوار بر اسب وجود داره که بویی شبیه به این رو میده. البته منظور من بوی بدی نیست. لویی یک عطر با رایحه پچولی (نعناع هندی) که به طرز تعجب آوری انیمالیکه و با بوی چرم آمیخته شده. از اون لذت بردم.

 

یه بوی تاریک و مرموزی از پچولی که با بوی زین چرمی در آمیخته شده و اسبی که بوی گرم مشک داره و روی زمینی از علف وتیور میتازونه. علیرغم بوی کاملاً مردونه ای که در ابتدا داره، ذات انیمالیک این عطر به صورت ساخته و پرداخته است و بیشتر یک بازیکن پولو رو در ذهن شما میاره تا یک کابوی سوار و روی یک پوست مناسب می تونه بسیار جذاب باشه.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لویی یک ادو تویلت از برند نیش ایتالیایی "مازولاری" که شروع به کارش به سال ۱۸۸۸ برمیگرده. خود لویی در سال ۲۰۰۶ وارد بازار میشه.

 

 

 

 

 

 

 

 

برخی از توضیحات پایه‌ای ادکلن سخت پیدا میشه، وبسایت مازولاری برای ایتالیایی زبان ها بسیار خوب نوشته شده ولی به زبان انگلیسی نتونستم اطلاعات زیادی پیدا کنم، بنابراین به سراغ توضیحات وبسایت لاکی سنت رفتم:

"قوی و مردانه است. روی هم رفته یه ادکلن شسته رفته است. غنی از پچولی، وتیور و چرم. ترکیب پیچیده ایه و راحت روی پوست دست میشینه. یه مقداری از چوب صندل تونسته این حیوان وحشی را رام کنه در حالی که تاریکی عنبر و مشک زیادش خاصیت خام بودنش رو افزایش داده. در عین حال خام و باشکوهه. لویی برای مردیه که دوس داره همه دربارش حدس بزنند و در عین حال هیچ کس از حدسی که میزنه مطمئن نیست."

رایحه ها اونطوری که در وبسایت لاکی سنت، فراگرانتیکا و جاهای دیگه اومده اینطور به نظر میرسه:

پچولی اندونزیایی، وتیور، چرم، چوب صندل، سرو تگزاسی، ادویه‌، عنبر و رایحه های گلی

 

 

 

 

 

 

 

روی پوست من، عطر لویی با رایحه پچولی و بوی چرم خام آغاز میشه، بوی چرم غالب و مسلطه

بویی شبیه به یک کفش نو چرمی خیلی گرون که بوی اسب روی اون نقش بسته شده، اسبی که حسابی تازونده شده.

اگه بخوام در یک کلام خلاصه بگم: خام، انیمالیک، کمی مشکی، خاکی و مقداری بوی اسب میده،

جوريكه خودم رو داخل یک اصطبل سرپوشیده تصور كردم.

 

 

 

 

 

 

 

 

از یادآوری حس اسب سواری که میده لذت بردم و چرخش بوی چرمی که داره باعث میشه از بسیاری از ادکلن‌های چرمی امروزی جذاب‌تر باشه. برای من جالبه که بدونم چطور برخی کسانی که اهل سوارکاری نیستند میتونند از این عطر لذت ببرند. مخصوصاً خانم ها که ممکنه بوی ابتدایی رو مردونه بدونند و برای اونها چرمش خیلی خام به نظر برسه.

رایحه چرمی-اسبی در دقایق ابتدایی پچولی را کاملا تحت شعاع قرار داده و به زودی با رایحه قوی خاکی وتیور همراه میشه. وتیور یه حس سبزی تند مثل حس گیاه داره. با گذشت هر دقیقه، چرم بوی اسب  مانند خود را از دست می دهد و نرم‌تر میشه

اگرچه ذات انیمالیک آن هرگز کاملاً محو نمیشه و ظرف 45 دقیقه پشت بوی پچولی قرار میگیره. در همان زمان بوی صندل و برخی ادویه ها کم کم خود نمایی میکنند و عمق چوبی و غنای عطر را افزایش میدند.

آن چه که قابل توجهه، افزایش بوی سبز و دودی سرو که در گوشه ای کمین کرده و تصویری تیره‌تر از چرم میسازه. چرم اسب در لویی علی رغم حالت مردانه ای که داره کاملا تصفیه شده است و به جای تصویری از "جان وین" که سوار بر اسب با زین چرمي در دل کویر میتازونه، بیشتر تصویری از لباس های زیبای سوارکاران  یا بازیکنان  پولو را به ذهن میاره.

 

 

 

 

 

 

 

 

 - طبق تجربه شخصی كه از اين عطر داشتم، سری جدید لوئی نسبت به نسخه های اولیه رنگ مایع شفاف تري داره و پخش و ماندگاری اون كمتر شده.

در نهايت بايد بگم فکر نمیکنم لویی برای همه مناسب باشه. شما باید عاشق چرم حیوانی باشید تا از اون لذت ببريد و اگه عاشق بوی پچولی و چرم مردانه-انیمالیک هستید لویی رو باید هميشه در خاطرتون داشته باشید.