لورنزو ویلورسی ساندالو

لورنزو ویلورسی ساندالو

LORENZO VILLORESI SANDALO

LORENZO VILLORESI SANDALO

لورنزو ویلورسی یکی از معروف ترین عطارهای ایتالیاست که به خاطر سبک کلاسیک و منحصربفردش در ساخت عطر همیشه از محبوبیت بالایی میان عطربازان برخوردار بوده است. عطاری که پس از موفقیت عطرهایی چون اومو و دونا، روی به ساخت مجموعه ای از عطرهای مونوتم (تک محوره) آورد (مشک، لاوندر، وتیور، پچولی و ...). سندلو یکی از اعضای این کالکشن است. عطری که قرار است اساسا بر پایه چوب صندل باشد و صندل وود عنصر اصلی آن.

اپنینگ کار هربال و ادویه ای است، عمدتا لاوندر روی بیس چوبی رزوود، که حالتی تند و تیز دارد. هر چه می گذرد، آکورد ادویه ای تضعیف شده و کم کم نت صندل وود به کار وارد می شود. دو ارائه مختلف از صندل وود در این کار به چشم می خورد. در میدل نت صندل وود، در کنار فضایی فلورال کمی شیرین و ملایم است اما هر چه از عمر کار می گذرد در درای داون صندل وود با وتیور میکس می شود و حس و حالی خاکی و تلخ پیدا می کند. چیزی که مهم است حضور صندل وود در کل کار است، اگرچه بازی های آکوردی مکمل در کنار این نت ساختار عطر را تا حدی از حالت خطی خارج کرده است.

صندلو برداشت متفاوتی از صندل وود است و قطعا ظرایف آن به مراتب بیشتر از دیگر کارهای این ژانر چون سنتل ۳۳ یا تام دائو است. عطری ایتالیایی با استخوان بندی کلاسیک.