پپیلون آنوبیس

پپیلون آنوبیس

Papillon Anubis

 

اولین عطر از خانه پاپیون که نام لیز مور را به عنوان یک عطار آرتیزان کاربلد سر زبان ها انداخت. انوبیس. الهام گرفته از خدای مرگ. عطری که بطور قطع الهام گرفته از مراسم مومیایی کردن و حال هوای تدفین خدایان مصری است.

شروع کار بواسطه حضور نت های قدرتمند مر و زعفران حس و حالی شرقی و تا حدودی بالزامیک دارد. این اپنینگ کم کم جای خود را به اصلی ترین قسمت عطر در میدل نت می دهد که فضایی چرمی است آغشته به دز بالایی از نت های اینسنسی، چرمی جیر مانند که حسابی دودی شده. و در درای داونی که دیر رخ می دهد فضای دودی و چرمی تلطیف می شوند و آکورد فلورال ملایمی حاصل از نوعی نیلوفر آبی و شاید ردپایی بسیار کمرنگ از یاس ظهور می کند. این همان هرم سه گانه همیشگی در عطرهای پاپیون است، کاملا مشخص و زمان بندی شده. اگر بخواهیم آنرا با مراسم مومیایی کردن تفسیر کنیم، شروع کار آنجایی است که فرآیند مومیایی کردن در حال اجرا است، در میدل نت حس و حال آئین مذهبی برقرار است و در نهایت گذاشتن دسته گل ها بر مقبره رخ می دهد.

در اینکه لیز مور یک نابغه است و عطرهایی که می سازد بسیار با کیفیت و قصه گو هستند شکی نیست. انوبیس عطری است که به گفته خود او سال ها زمان برای ساخت او صرف کرده، تا یک تجربه بسیار متفاوت بسازد. البته گهگاهی در ابتدای کار شباهت هایی با گرلن بوآ میستیغیو وجود داشت اما عطر در مجموع آنقدر استقلال شخصیتی دارد که بتوان آنرا یونیک دانست. یک عطر چرمی دودی خوش ساخت و استخوان دار.