روگ شیپغ سایم

روگ شیپغ سایم

Chypre Siam

مانوئل کراس را شاید بتوان خاطره بازترین عطار مدرن دانست. کسی که بخاطر علاقه ش به عطرهای دهه های پایانی قرن بیستم، بر احیای آن روایح با همان قدرت و کیفیت تمرکز کرده و راه و رسم پیچاندن قوانین سخت ایفرا را نیز بخوبی بلد است تا چیزی به نام ریفرمول در عطرهایش رخ ندهد. عطرهایی عموما در سبک فوژه و شیپغ با استایل های مردانه. یک برند ایندی نیش واقعی اما به دور از هر گونه ساخت و پرداخت اگزاتیک عجیب و غریب و با عطرهایی دوست داشتنی و نوستالژیک.

شیپغ سایم اگر بهترین اثر اون نباشد، قطعا جز ۳ اثر برتر کراس و روگ است. عطری اوکموسی، سیتروسی، انیمالیک و فلورال. شروع عطر با یک رایحه بسیار دل انگیز کفیر لایم و ریحان یک فضای سیتروسی و سبز بسیار زیبا را رقم زده است. با گذشت زمان، کم کم فضای فلورال به جمع اضافه می شود و یک ترکیب زیبا از عمدتا یاس و ایلانگ ایلانگ به میکس کار وارد می شود. بالانس کار به قدری خوب است، که هیچ نتی در میدل نت به تنهایی قابل تشخیص نیست. در نهایت آکوردی اوکموسی اختیار درای داون را در کنار آکوردی انیمالیک از سیوت به دست می گیرد.

یک شیپغ تمام عیار که کراس جایی گفته از عطر شیپغ کوتی ساخت آنرا الهام گرفته است. به عبارتی، او نقل کرده در حال چیدن برگهای کفیر لایم برای مداوای همسرش بوده که بوی یاس از آن طرف و بوی برگهای سبز در دستانش جرقه ساخت این عطر را بر پایه عطری کلاسیک اما با خلاقیت های مخصوص خودش در ذهنش شعله ور کرده است. عطری که ساختش ۵ سال بطول انجامیده. یک عطر استخوان دار بسیار خوش رایحه با پرفورمنسی قدرتمند که برای مردان کلاسیک پوش بهتر از آن وجود ندارد. این شما و این هنر دست مانوئل کراس، شیپغ سایم.