پانا دورا

پانا دورا

Pana Dora

پانادورا خانه عطر نیش سوئدی است که چند سال اخیر فعالیت خود را آغاز کرده است و عمدتا با عطرهای قدرتمند اکستریت خود شناخته می شود.

ایمپریال وود شروعی دارد اسپایسی و تنباکویی، تا حدودی شیرین. فضای اسپایسی که ردپای زعفران نیز کمی در آن حس می شود و البته حسی گذرا از نتی فلورال. در میدل نت، نت های ادویه ای دیگر مثل هل و دارچین در کنار آکوردی اینسنسی ادامه دهنده راه هستند. حس و حالی عودی در کلیت فضا در پس زمینه قابل تشخیص است که با گذشت زمان پررنگتر می گردد. البته جنس این رایحه با عطرهای عودی دیگر متفاوت است، چرا که در بیس آکوردی چرمی نیز در کنار این نت عودی قرار می گیرد و میکس آنها فضا را کمی آروماتیک می کند. ایمپریال وود عطری است عودی ادویه ای چرمی، گرم و با پرفورمنس بسیار قوی. مناسب شش ماهه دوم سال و تیپ و استایل های دارک و چرم پوش با حالتی رسمی و نیمه رسمی برای مردان جوان.

حال برویم سراغ یکی دیگر از کارهای این خانه، به نام آکوا د دورا. اپنینگ کار در تسخیر روایح سیتروسی علی الخصوص گریپ فروت است، شاداب و فرش و شفاف. در تاپ نت از امبروکسان نیز استفاده شده تا دوام اکورد سیتروسی تقویت شود. نوعی تلخی مرکباتی نیز قابل شناسایی است، تلخی از جنس پوست میوه های مرکباتی. شروع عطر در مجموع کمی شبیه به بولگاری تایگر است. رفته رفته اکوردی سبز از انجیر در دل کار ظاهر می شود. نهایتا در درای داون، عطر روی بستری چوبی از کشمیرین و اکوردی مشکی فرار می گیرد. آکوا د دورا، رایحه ی آشنایی ست، با طراوت، فرش و بسیار عالی برای تابستان با پرفورمنسی خیل خوب. گزینه ای روزمره برای تیپ های کژوال لب ساحلی.