له ژو سون فی

له ژو سون فی

Jovoy Paris Les Jeux Sont Faits

عطرهای جووی همه از نظر کیفیت در سطح بالایی قرار میگیرن و "له ژو سون فِی" یه اثر درجه یک در میان عطرهای الهام گرفته شده از مشروبات الکلی هست. 

اسم این عطر برگردانِ دقیقی به انگلیسی نداره، چیزی شبیه به "کار از کار گذشت"، همچنین یه اصطلاح قمارخونه‌ایه به معنی "شرط ها تعیین شدن و هر کسی پولش رو وسط گذاشته" یا "کارت ها پخش شده‌ن"، به‌هرحال معنی جذاب و هیجان انگیزی داره  - چیزی مثل قرار گرفتن پشت یه میز پوکر که فضای پیرامون اون از دود سیگار پر شده، یا حضور کنار یه رینگ بوکس حین برگزاری یه مسابقه. یه فضای تاریک با نوری در مرکز کار: جایی که مبارزه در جریانه و یه تضاد از نظر نورپردازی تو محیط برقراره. 

 

خود عطر هم به همین شکل، تو یه تقاطع غیرمعمول از ملایم بودن و تند بودن قرار داره، و این تضاد به بهترین شکل با به کار گیری نت های رام و جین در قلب عطر، به تصویر کشیده شده. رام با اجزایی مثل لابدنوم، آنجلیکا و وانیل به طرف شیرین تر و عمیق تر برده میشه و جین با همراهی اجزایی مثل پتیگرِین، میوه خشک و پچولی، وجه اسیدی تر و ترش ترِ عطر رو حمل می کنه.

این نت ها با هم غنی ترین عطرهای چرمی رو پدید میارن، که ترکیبشون در این عطر با تنباکو و زیره انسجام بخشیده شده؛ تنباکو و زیره نت هایی هستن که بسیار در این عطر قابل توجهن و به زندگی عطر ادامه میدن. چیزی که درمورد عطری مثل "له ژو سون فِی" قابل توجه هست نتِ همیشه‌حاضر، تند و پر جنب و جوشِ مشروبی هست که در اون وجود داره.

این نت در این عطر در تمام طول مدت، در حال ویراژ دادنه، گاهی درست در رأس همه چی قرار داره و گاهی پایین میاد و بوی ملایم تر و ملو تری میده؛ مثل مقداری از شراب که ته استکان باقی مونده باشه. شیرینیِ رام و کاراکتر درخشانِ مرکباتی و جونیپریِ جین به زیبایی در این عطر با هم ترکیب میشن، و شما واقعا میتونید هر کدوم رو جداگانه تشخیص بدید، نه اینکه شبیه یه نوشیدنی مخلوط عجیب و غریب و نامعلوم باشن. علاوه بر بکارگیری استادانه ای که در اینجا از الکل به عنوان یه جزء اصلی صورت گرفته، این عطر یه تلاش در خصوص خلق یه مود هم هست: چیزی که راحتیِ سیگار، هیجانِ بازی و این حس که تازه اولِ شب‌ه رو تداعی می کنه